Matservis Arthur Percy
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ARTHUR PERCY, "Pyrethrum", matservis, 44 dlr, Gefle, 1900-talets första hälft, flintgods, bestående av 10 djupa tallrikar, 9 mattallrikar, 6 assietter, 9 desserttallrikar, kanna, såsskål m lock, 4 uppläggningsfat, 2+2 skålar
Krackeleringar, delvis missfärgningar, en assietter och en mattallrik med mindre underliggande nagg
652607
2019-06-09