Matservis Arthur Percy

Matservis Arthur Percy
Matservis Arthur Percy
Matservis Arthur Percy
Matservis Arthur Percy
Matservis Arthur Percy
Matservis Arthur Percy
Matservis Arthur Percy
Matservis Arthur Percy
Matservis Arthur Percy
Matservis Arthur Percy

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ARTHUR PERCY, "Pyrethrum", matservis, 44 dlr, Gefle, 1900-talets första hälft, flintgods, bestående av 10 djupa tallrikar, 9 mattallrikar, 6 assietter, 9 desserttallrikar, kanna, såsskål m lock, 4 uppläggningsfat, 2+2 skålar

Krackeleringar, delvis missfärgningar, en assietter och en mattallrik med mindre underliggande nagg

652607

2019-06-09