Örhängen med klotformade hängande klappar

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med klotformade, hängande, klappar, G Dahlgren & Co, Malmö, 1882, skruvstift system, höjd ca 2.8 cm, totalvikt ca 3.1 g

Några mindre bucklor, skruvstift systemet är tillägt senare och är förgyllt, ej 18k guld, ställvis anlöpning

652668

2019-06-09