Örhängen med klotformade hängande klappar
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med klotformade, hängande, klappar, G Dahlgren & Co, Malmö, 1882, skruvstift system, höjd ca 2.8 cm, totalvikt ca 3.1 g
Några mindre bucklor, skruvstift systemet är tillägt senare och är förgyllt, ej 18k guld, ställvis anlöpning
652668
2019-06-09