Matbord tillverkad av Jacob Kjær

Klubbat för:

9 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

JACOB KJÆR, sannolikt, matbord, tillverkad av Jacob Kjær, tillverkningsår 1964, Danmark, mahogny, 7 sektioner, höjd ca 73, totallängd ca 735x146 cm, 8 mässing skivlås medföljer

Bruksslitage, fläckar, enligt uppgifter har reparats i 90-tal och har fått lackering år 2017

652678

2019-06-09