Fåtöljer ett par av Carl Gustaf Hiort af Ornäs
Klubbat för:
30 EUR
Utropspris
300 EUR
CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, fåtöljer ett par, "Prinsen", tillverkare Puunveisto Oy - Träsnideri Ab, 1900-talets mitt, fast stoppad klädsel, stoppning med knappar, lackade armstöd och ben, bredd 65 cm, sitthöjd ca 40 cm, total höjd 90 cm
Slitage och smuts
652681
2019-06-18