Fåtöljer ett par av Carl Gustaf Hiort af Ornäs

Klubbat för:

30 EUR

Utropspris

300 EUR

CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, fåtöljer ett par, "Prinsen", tillverkare Puunveisto Oy - Träsnideri Ab, 1900-talets mitt, fast stoppad klädsel, stoppning med knappar, lackade armstöd och ben, bredd 65 cm, sitthöjd ca 40 cm, total höjd 90 cm

Slitage och smuts

652681

2019-06-18