Hans J Wegner ´´Kinastolen´´ karmstolar
2019-06-09
652691
| Klubbat belopp | 10 500 SEK |
| Utropspris | 15 000 SEK |
HANS J. WEGNER (1914-2007), "Kinastolen" karmstolar, 1 par, 1960-tal, formgivna 1943, körsbär, lösa dynor i ljust skinn, sitthöjd ca 45 cm
Slitage, en arm med en gammal lagningar, dynor är något slitna med fläckar och hål