Kaffeservisdelar

Kaffeservisdelar
Kaffeservisdelar
Kaffeservisdelar
Kaffeservisdelar
Kaffeservisdelar
Kaffeservisdelar
Kaffeservisdelar
Kaffeservisdelar

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KAFFESERVISDELAR, 26 dlr, 1900-talets mitt, blå blomsterdekor mot en vit fond samt förgyllt dekor på kanten, med Meissenliknande stämpel undertill, bestående av 12 kaffekoppar och fat, 12 assietter, sockerskål med lock samt gräddkanna, höjd ca 13.5 cm

En fat med en nagg, ställvis ytsmuts, några mindre nagg kan förekomma

652754

2019-06-10