Kaffeservisdelar
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KAFFESERVISDELAR, 26 dlr, 1900-talets mitt, blå blomsterdekor mot en vit fond samt förgyllt dekor på kanten, med Meissenliknande stämpel undertill, bestående av 12 kaffekoppar och fat, 12 assietter, sockerskål med lock samt gräddkanna, höjd ca 13.5 cm
En fat med en nagg, ställvis ytsmuts, några mindre nagg kan förekomma
652754
2019-06-10