Stolar Lindome
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 5 st, empire, s k trafalgarmodell, mahogny, med inläggningar av ljusare träslag, stoppad sits med textilklädsel, omkring 1850, sannolikt Lindome, sitthöjd ca 45 cm
Bruksslitage lagningar, torrsprickor
652759
2019-06-09