Hörnskåp, allmoge, 1800-talets första hälft
2019-06-18
652792
| Klubbat belopp | 1 700 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
HÖRNSKÅP, allmoge, tvådelat, 1800-talets första hälft, välvda dörrar, bakomliggande hyllinredning, total höjd 211 cm, två dörrar upptill, en dörr nedtill. Konturerat krön.
Åldersrelaterat slitage, senare bemålat.