Bruno Mathsson fåtöljer Karin
Klubbat för:
17 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
BRUNO MATHSSON, Karin 73, fåtöljer, 1 par, Dux, 1970-/80-tal, underrede av förkromade stålrör på hjulfötter, bärväv av ironsidetextil, djuphäftade dynor och armstödskuddar i mörkbrunt skinn, sitthöjd ca 36 cm
Bruksslitage/patina, enstaka släppt djuphäftning, ena bärväven med 1 lösa tryckknapp
652810
2019-06-14