Bruno Mathsson fåtöljer Karin

Bruno Mathsson fåtöljer Karin
Bruno Mathsson fåtöljer Karin
Bruno Mathsson fåtöljer Karin
Bruno Mathsson fåtöljer Karin
Bruno Mathsson fåtöljer Karin
Bruno Mathsson fåtöljer Karin
Bruno Mathsson fåtöljer Karin
Bruno Mathsson fåtöljer Karin
Bruno Mathsson fåtöljer Karin
Bruno Mathsson fåtöljer Karin
Bruno Mathsson fåtöljer Karin
Bruno Mathsson fåtöljer Karin

Klubbat för:

17 000 SEK

Schätzwert

12 000 SEK

Beschreibung

BRUNO MATHSSON, Karin 73, fåtöljer, 1 par, Dux, 1970-/80-tal, underrede av förkromade stålrör på hjulfötter, bärväv av ironsidetextil, djuphäftade dynor och armstödskuddar i mörkbrunt skinn, sitthöjd ca 36 cm

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage/patina, enstaka släppt djuphäftning, ena bärväven med 1 lösa tryckknapp

652810

2019-06-14