Nanna Ditzel Modell 83 fåtöljer

Klubbat för:

19 000 SEK

Schätzwert

18 000 SEK

Beschreibung

NANNA DITZEL, "Modell 83", fåtöljer, 1 par, SW Möbler Vejen, Danmark, 1960-tal, stomme av ek, klädda med grå respektive brun klädsel, brickmärkta SW FURNITURE VEJEN DENMARK, höjd 68, sitthöjd 37 cm, torkad stoppning, tyget delvis med slitage

Zustandsbeschreibung

Torkad stoppning, smuts

652861

2019-06-14