Fåtöljer gustavianska

Fåtöljer gustavianska
Fåtöljer gustavianska
Fåtöljer gustavianska
Fåtöljer gustavianska
Fåtöljer gustavianska
Fåtöljer gustavianska
Fåtöljer gustavianska
Fåtöljer gustavianska
Fåtöljer gustavianska
Fåtöljer gustavianska
Fåtöljer gustavianska
Fåtöljer gustavianska
Fåtöljer gustavianska
Fåtöljer gustavianska
Fåtöljer gustavianska
Fåtöljer gustavianska

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KARMSTOL, gustavianskt stockholmsarbete, otydligt signerad, träskuren dekor av bladstav, volutformade armlän, hörnfleuronger, avsmalnande kannelerade ben, bonad, sitthöjd ca 38 cm

Kompletterade fotavslut, renoverad, lagningar

652872

2019-06-10