Fåtöljer gustavianska
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOL, gustavianskt stockholmsarbete, otydligt signerad, träskuren dekor av bladstav, volutformade armlän, hörnfleuronger, avsmalnande kannelerade ben, bonad, sitthöjd ca 38 cm
Kompletterade fotavslut, renoverad, lagningar
652872
2019-06-10