Emile Gallé vas Frankrike

Emile Gallé vas Frankrike
Emile Gallé vas Frankrike
Emile Gallé vas Frankrike
Emile Gallé vas Frankrike
Emile Gallé vas Frankrike
Emile Gallé vas Frankrike
Emile Gallé vas Frankrike
Emile Gallé vas Frankrike

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

EMILE GALLÉ (1846-1904), vas, Nancy Frankrike, 1900-talets början, överfång i violett, etsad dekor av blommor mot gröntonad fond, signerad Gallé, höjd 9 cm

653028

2019-06-10