Stolar 1800-tal
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 1-par, 1800-talets slut, troligen Italien, massiv valnöt, skulpterad tvärslå, infälld ryggbricka med intarsia, sitthöjd ca 54 cm
Åldersrelaterat slitage, ryggbrickor med äldre lagningar
653095
2019-06-10