Stolar Lennartsnäs
Klubbat för:
7 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STOLAR, 2 st, sengustavianska stockholmsarbeten, Anders Hellman (1800-1825/1829), signerade AHM, Stolmakarämbetets sigill, bemålade, träskuren dekor, stoppad sits, sitthöjd ca 45 cm
Skador: Renoverade, senare klädsel, slitage
653165
2019-06-10