Stolar Lennartsnäs

Stolar Lennartsnäs
Stolar Lennartsnäs
Stolar Lennartsnäs
Stolar Lennartsnäs
Stolar Lennartsnäs
Stolar Lennartsnäs
Stolar Lennartsnäs
Stolar Lennartsnäs
Stolar Lennartsnäs
Stolar Lennartsnäs
Stolar Lennartsnäs
Stolar Lennartsnäs
Stolar Lennartsnäs
Stolar Lennartsnäs

Klubbat för:

7 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

STOLAR, 2 st, sengustavianska stockholmsarbeten, Anders Hellman (1800-1825/1829), signerade AHM, Stolmakarämbetets sigill, bemålade, träskuren dekor, stoppad sits, sitthöjd ca 45 cm

Skador: Renoverade, senare klädsel, slitage

653165

2019-06-10