Josef Frank vilfåtölj Svenskt Tenn
Klubbat för:
7 400 SEK
Utropspris
7 000 SEK
JOSEF FRANK, vilstol, rotting, Firma Svenskt Tenn, 1900-talets mitt, på hjultrissor, längd 173 cm
LITTERATUR: Skönhet till vardags Estrid Ericson & Svenskt Tenn sid:196
Hjulen saknar gummitrissor, smärre rottingskador
653182
2019-06-10