Josef Frank vilfåtölj Svenskt Tenn

Klubbat för:

7 400 SEK

Utropspris

7 000 SEK

JOSEF FRANK, vilstol, rotting, Firma Svenskt Tenn, 1900-talets mitt, på hjultrissor, längd 173 cm

LITTERATUR: Skönhet till vardags Estrid Ericson & Svenskt Tenn sid:196

Hjulen saknar gummitrissor, smärre rottingskador

653182

2019-06-10