Spetsdosa samt bägare i silver 1800-tal

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ERIK SÖDERHOLM, spetsdosa, Härnösand 1847, EMANUEL HULTIN, bägare, Sala 1824,OLOF HELLBOM, bägare, Stockholm 1813, silver, dosans längd, 9,5, bägarnas höjd 5-6 cm, vikt ca 78 g

Skador och slitage, gravyr

653204

2019-06-10