Fat Kina 1700-tal Kompaniporslin

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, famille rose, dekor av klippavsats med trana och prunus, pion samt krysantemum i emaljfärger, sepia och guld, brättet med lambrekängbård, diameter ca 33 cm

Nagg

653223

2019-06-18