Fat porslin Kina

Fat porslin Kina
Fat porslin Kina
Fat porslin Kina
Fat porslin Kina
Fat porslin Kina
Fat porslin Kina
Fat porslin Kina
Fat porslin Kina

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FAT, porslin, Kina, 1900-tal, Kangxistil, dekor i underglasyrblått, botten med Kangxis sex karaktärers märke, diameter ca 30 cm

Något skev form, nagg, med tillverkningsmistor

653425

2019-06-14