Ferd Lundquist & Co matsalsgrupp

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FERD. LUNDQUIST & Co, matsalsgrupp, 7 dlr, 1900-talets första hälft, mahogny och mahogny fanéring, bestäende av matbord på pelarfot i betsat lövtrå, samt 6 stolar, med rafflad dekor på framsta benen, sitser klädda i rändigt tyg, brickmärkta, sitthöjd ca 45 cm, bordetshöpjd ca 71, 135x95, 2 illägskivor medföljer, var och en ca 55 cm

Bruksslitage, märken, repor, en av fötterna på bordet är något löst

653433

2019-06-12