Garnityr Kina Famille rose Kompaniporslin
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GARNITYR, 3 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, varierande dekor i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, höjd ca 14-18 cm
Ej ursprungligen tillhörande, nagg, locket med lagningar
653507
2019-06-18