Garnityr Kina Famille rose Kompaniporslin

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GARNITYR, 3 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, varierande dekor i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, höjd ca 14-18 cm

Ej ursprungligen tillhörande, nagg, locket med lagningar

653507

2019-06-18