Golvur
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVUR, George III, England, 1700-tal, fanerat med mahogny, förgyllda beslag, urtavlan märkt Herbert Oxon, troligen Oxford, höjd 207 cm, ett lod, pendel och nyckel finns
Slitage, fanerlagningar
653510
2019-06-13