Tedosa Kina Kompaniporslin

Tedosa Kina Kompaniporslin
Tedosa Kina Kompaniporslin
Tedosa Kina Kompaniporslin
Tedosa Kina Kompaniporslin
Tedosa Kina Kompaniporslin
Tedosa Kina Kompaniporslin
Tedosa Kina Kompaniporslin
Tedosa Kina Kompaniporslin

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TEDOSA, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), oktagonal form, räfflad, dekor av blomsterslingor i underglasyrblått, höjd ca 11 cm

Glasyrnagg, slitage

653531

2019-06-18