Skålar Kina
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅLAR och VASER (10) 1700-1900-tal, skål, imari, minatyrvaser 1 par, snusflaska, skål blanc de chine, största skålens höjd ca 7 samt diameter 18 cm
En skål med omfattande algningar, nagg slitage
653630
2019-06-12