Axel Einar Hjorth, karmstol, Bodafors
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
AXEL EINAR HJORTH, karmstol, Bodafors 1920-tal, bonad björk, dekor av lejonmaskaron och växtslingor, fötterna i form av djurtassar, sitsen klädd med grön plysch, höjd 88, sitthöjd 46 cm
Tyget med slitage
653632
2019-06-14