Axel Einar Hjorth, karmstol, Bodafors

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

AXEL EINAR HJORTH, karmstol, Bodafors 1920-tal, bonad björk, dekor av lejonmaskaron och växtslingor, fötterna i form av djurtassar, sitsen klädd med grön plysch, höjd 88, sitthöjd 46 cm

Tyget med slitage

653632

2019-06-14