Hörnskåp, allmoge, 1800-talets första hälft
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HÖRNSKÅP, allmoge, tvådelat, 1800-talets första hälft, furu, avlutat, välvda dörrar, bakomliggande hyllinredning samt skedhylla, höjd 180, djup 55 cm
Åldersrelaterat slitage, avlutat, ej 90 graders vinkel, ena sidan något längre än andra,
653644
2019-06-12