Hörnskåp, allmoge, 1800-talets första hälft

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HÖRNSKÅP, allmoge, tvådelat, 1800-talets första hälft, furu, avlutat, välvda dörrar, bakomliggande hyllinredning samt skedhylla, höjd 180, djup 55 cm

Åldersrelaterat slitage, avlutat, ej 90 graders vinkel, ena sidan något längre än andra,

653644

2019-06-12