Jacob Ängman silverbestick Rosenholm

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

JACOB ÄNGMAN, "Rosenholm", bestick, 47+12+4 dlr, silver, 1960/70-tal, GAB, bestående av: 11 bordsgafflar, 10 bordsknivar, 11 bordsskedar, 12 kaffeskedar, 2 dessertgafflar, 1 dessertsked, medföljer 12 kaffeskedar med dekor av ros, stämplade SG/GEWE 1964, samt 4 kaffeskedar, svenska importstämplar 830, total vikt exklusive knivar i rostfrit blad ca 1300 g

Bruksslitage

653899

2019-06-13