Fat Iznik sannolikt 1600-tal

Fat Iznik sannolikt 1600-tal
Fat Iznik sannolikt 1600-tal
Fat Iznik sannolikt 1600-tal
Fat Iznik sannolikt 1600-tal
Fat Iznik sannolikt 1600-tal
Fat Iznik sannolikt 1600-tal
Fat Iznik sannolikt 1600-tal
Fat Iznik sannolikt 1600-tal

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

FAT, sannolikt 1600-talets mitt, Iznik, glaserad gods i fajans med mönster med kanna, diameter ca 31,5 cm

Skador, nagg, renoverat, lagning/genomgående spricka

653903

2019-06-13