Vas av Karl Lindström på Rörstrand

Klubbat för:

360 EUR

Utropspris

300 EUR

KARL LINDSTRÖM VAS, stämplad Rörstrand KL i massan RR 20562, 1900-talets början, handmålad blomdekor i underglasyrfärger mot vit fond, höjd 27,5 cm.

Blomdekor vid mynningen med små nagg.

653919

2019-06-19