Gert Marcus, oljemålning
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GERT MARCUS (1914-2008): Skiss till korsmosaik, St Mikael kapell i Mora 1953 (fri komposition), signerad G M 1953, olja på duk uppklistrad på pannå, 47x96 cm
PROVENIENS: Familjen Marcus
654042
2019-06-14