Gerrit Rietfeld fåtölj

Gerrit Rietfeld fåtölj
Gerrit Rietfeld fåtölj
Gerrit Rietfeld fåtölj
Gerrit Rietfeld fåtölj
Gerrit Rietfeld fåtölj
Gerrit Rietfeld fåtölj
Gerrit Rietfeld fåtölj
Gerrit Rietfeld fåtölj
Gerrit Rietfeld fåtölj
Gerrit Rietfeld fåtölj
Gerrit Rietfeld fåtölj
Gerrit Rietfeld fåtölj
Gerrit Rietfeld fåtölj
Gerrit Rietfeld fåtölj
Gerrit Rietfeld fåtölj
Gerrit Rietfeld fåtölj

Klubbat för:

6 200 SEK

8 000 SEK

GERRIT RIETVELD, Red and Blue Chair, betsad bok samt lackerad plywood, formgiven 1918, detta exemplar 1900-talets senare del, stämpelmärkt Cassina samt inpressat nr. 4677, höjd 88, sitthöjd ca 35 cm

Bruksslitage, repor och märken

654075

2019-06-14