Gräddkannor flintgods 1800-tal

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GRÄDDKANNOR, 1 par, flintgods, troligen England, 1800-talets andra hälft, polykromt bemålade, längd ca 18, höjd 14 cm

Färgbortfall, nagg, båda med lagning

654136

2019-06-18