Tulpanvas Kina 1800-tal

Tulpanvas Kina 1800-tal
Tulpanvas Kina 1800-tal
Tulpanvas Kina 1800-tal
Tulpanvas Kina 1800-tal
Tulpanvas Kina 1800-tal
Tulpanvas Kina 1800-tal
Tulpanvas Kina 1800-tal
Tulpanvas Kina 1800-tal
Tulpanvas Kina 1800-tal
Tulpanvas Kina 1800-tal

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TULPANVAS, porslin, Kina, 1800-talets mitt, dekor av fenixfågel och påfåglar bland pion i underglasyrblått, halsen med strödda blommor, mynningen i form av lotus, höjd ca 23 cm

Smärre nagg

654177

2019-06-18