Tulpanvas Kina 1800-tal
2019-06-18
654177
| Klubbat belopp | 5 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TULPANVAS, porslin, Kina, 1800-talets mitt, dekor av fenixfågel och påfåglar bland pion i underglasyrblått, halsen med strödda blommor, mynningen i form av lotus, höjd ca 23 cm
Smärre nagg