Tulpanvas Kina 1800-tal
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TULPANVAS, porslin, Kina, 1800-talets mitt, dekor av fenixfågel och påfåglar bland pion i underglasyrblått, halsen med strödda blommor, mynningen i form av lotus, höjd ca 23 cm
Smärre nagg
654177
2019-06-18