Slaglåsgevär 1800-tal
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SLAGLÅSGEVÄR, 1800-talets andra hälft, dubbelpipigt, bakåtvända lås, halvstock i valnöt med nätskuren kolvhals, längd ca 126 cm
Smärre bortfall på stocken, märken, ena låset håller i spänn i båda lägena
654200
2019-06-15