Antoni Tapies färgetsning
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ANTONI TAPIES (Spanien 1923-2012): Matière, 1972, signerad Tàpies, 31/75, färgetsning med relieftryck, tryckt och editerad av Maeght, Paris, ca 63x88 cm
LITTERATUR: Galfetti 329
Bladet något beskuret på vänster sida
654210
2019-06-15