Trumpetvaser fajans

Trumpetvaser fajans
Trumpetvaser fajans
Trumpetvaser fajans
Trumpetvaser fajans
Trumpetvaser fajans
Trumpetvaser fajans
Trumpetvaser fajans
Trumpetvaser fajans

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TRUMPETVASER, 1 par, fajans, Holland, 1700-tal, profilerad mynning, dekor av figurscen på terrass i underglasyrblått, höjd ca 22 cm

Lagningar, nagg

654220

2019-06-18