Potta Kina 1700-tal
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
POTTA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, diameter ca 19, höjd 17 cm
Locket ej ursprungligen tillhörande samt med lagningar, hänkeln lagad
654332
2019-06-16