Potta Kina 1700-tal

Potta Kina 1700-tal
Potta Kina 1700-tal
Potta Kina 1700-tal
Potta Kina 1700-tal
Potta Kina 1700-tal
Potta Kina 1700-tal
Potta Kina 1700-tal
Potta Kina 1700-tal
Potta Kina 1700-tal
Potta Kina 1700-tal

Klubbat för:

1 200 SEK

1 500 SEK

POTTA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, diameter ca 19, höjd 17 cm

Locket ej ursprungligen tillhörande samt med lagningar, hänkeln lagad

654332

2019-06-16