Täcke 1700-tal

Täcke 1700-tal
Täcke 1700-tal
Täcke 1700-tal
Täcke 1700-tal
Täcke 1700-tal
Täcke 1700-tal

Klubbat för:

6 400 SEK

Schätzwert

8 000 SEK

Beschreibung

TÄCKE, 1700-talets andra hälft, sidensatin, vaddstickat, broderad dekor av blomster, broderi huvudsakligen i schattersöm, ca 170x197 cm

Zustandsbeschreibung

654384

2019-06-16