Svenska Herrgårdar
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATSERVIS, 40 dlr, flintgods, "Svenska Herrgårdar", Rörstrand, 1800-talets slut, bestående av: 21 mattallrikar "Nyqvarn Södermanlan" (diam 24 cm), 11 assietter "Håtuna Holm Upland" (diam 21 cm) och 16 djupa tallrikar "Östra Malma Södermanland" (diam 24 cm)
Smärre nagg, krackeleringar, sprickor och missfärgning
654424
2019-06-20