Svenska Herrgårdar

Svenska Herrgårdar
Svenska Herrgårdar
Svenska Herrgårdar
Svenska Herrgårdar
Svenska Herrgårdar
Svenska Herrgårdar
Svenska Herrgårdar
Svenska Herrgårdar

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MATSERVIS, 40 dlr, flintgods, "Svenska Herrgårdar", Rörstrand, 1800-talets slut, bestående av: 21 mattallrikar "Nyqvarn Södermanlan" (diam 24 cm), 11 assietter "Håtuna Holm Upland" (diam 21 cm) och 16 djupa tallrikar "Östra Malma Södermanland" (diam 24 cm)

Smärre nagg, krackeleringar, sprickor och missfärgning

654424

2019-06-20