6 stolar, Italien

6 stolar, Italien
6 stolar, Italien
6 stolar, Italien
6 stolar, Italien
6 stolar, Italien
6 stolar, Italien
6 stolar, Italien
6 stolar, Italien
6 stolar, Italien
6 stolar, Italien
6 stolar, Italien
6 stolar, Italien

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

STOLAR, 6 st, tidigt 1900-tal, Venedig, Italien, stomme i massiv valnöt, sitthöjd ca 48 cm

PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Bruksslitage

654512

2019-06-16