Gåva från Olle Bonniér

Gåva från Olle Bonniér
Gåva från Olle Bonniér
Gåva från Olle Bonniér
Gåva från Olle Bonniér
Gåva från Olle Bonniér
Gåva från Olle Bonniér
Gåva från Olle Bonniér
Gåva från Olle Bonniér
Gåva från Olle Bonniér
Gåva från Olle Bonniér

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

DOCKA, tillverkad av Olle Bonniér som gåva till vän enligt brev, dockans längd ca 46 cm, docka var urspungligen placerad på en vinflaska (som ej finns kvar), brev med datering 16.10.71 samt signatur medföljer

PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne

slitage

654575

2019-06-18