Dosa silver
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KYRKDOSA med lock, silver, delvis förgylld, Adrian Lillja, Karlskrona 1863, lock med glas och bakomliggande målade blommor, oktagonal form med graverat hus med staket, höjd 3,5 cm, vikt ca 25,7 g
Bristningar och bucklor, målning med krackelyrer
654587
2019-06-20