Jardinière och saltkar glas Empire
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JARDINIÈRE, SALTKAR, 3 dlr., klar glasmassa, 1800-talets början, empire, båtformade, romboid fotplatta, skärslipad dekor, längd ca 9-16 cm
Saltkaren ej par, jardinièren ursprungligen med lock, nagg, avslag
654623
2019-06-18