Jardinière och saltkar glas Empire

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

JARDINIÈRE, SALTKAR, 3 dlr., klar glasmassa, 1800-talets början, empire, båtformade, romboid fotplatta, skärslipad dekor, längd ca 9-16 cm

Saltkaren ej par, jardinièren ursprungligen med lock, nagg, avslag

654623

2019-06-18