Skulptur odalisk
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKULPTUR i form av odalisk, Grand tour souvenir, 1800-talets slut, alabaster på sockel i marmor (verde mare), fötter i brons, höjd ca 16 samt 22x10 cm
Nagg, en stortå borta, avslag på sockeln, slitage
654727
2019-06-17