Skulptur odalisk

Skulptur odalisk
Skulptur odalisk
Skulptur odalisk
Skulptur odalisk
Skulptur odalisk
Skulptur odalisk
Skulptur odalisk
Skulptur odalisk
Skulptur odalisk
Skulptur odalisk

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SKULPTUR i form av odalisk, Grand tour souvenir, 1800-talets slut, alabaster på sockel i marmor (verde mare), fötter i brons, höjd ca 16 samt 22x10 cm

Nagg, en stortå borta, avslag på sockeln, slitage

654727

2019-06-17